Receive up-to-the-minute news updates on the hottest topics with NewsHub. Install now.

Надал стигна осминафиналите на "Уимбълдън" без загубен сет

Петък, 2017, Юли 7 17:11
7 0

Носителят на 15 титли от Големия шлем Рафаел Надал се класира за 1/8-финалите на "Уимбълдън" след победа с 6:1, 6:4, 7:6 (3) срещу поставения под №30 Карен Хачанов.

Двукратният шампион в Лондон записа десета поредна победа без загубен сет в турнирите от Големия шлем и прескочи третия кръг в "Ол Ингланд клъб" едва за втори път в последните шест години.

В опит да стигне до първия си четвъртфинал на "Уимбълдън" от 2011 г. Надал ще се изправи срещу специалиста на тревни кортове Жил Мюлер. 34-годишният тенисист от Люксембург, който е поставен под №16, победи представителя на домакините Аляж Бедене със 7:6 (4), 7:5, 6:4.

Надал спечели по категоричен начин първите два сета срещу Хачанов, но срещна страхотна съпротива в третата част и трябваше да спасява сетбол, за да стигне до тайбрек. В него испанецът беше доста убедителен и успя да приключи мача с чиста победа.

Хачанов стана първият играч от Роджър Федерер във финала на Australian Open, който печели повече от четири гейма в един сет срещу Надал в турнирите от Големия шлем.

"Той наистина игра много силно. Първите два сета ги изиграх на много високо ниво. След това имаше спад в играта ми и третият третата част се превърна в едно голямо изпитание. Знаех колко е важно да спечеля този трети сет, защото той е много опасен тенисист. Доволен съм от почти всичко с изключение на някои моменти в последния сет, когато ударите ми бяха малко по-къси", заяви Надал след двубоя.

Шампионът от 2008 и 2010 г. имаше нужда от 22 минути, за да спечели първия сет срещу Хачанов.

Световният №2 спечели първите четири гейма, след което позволи на 21-годишния руснак да върне единия пробив при първата и оказала се единствена точка за пробив в подаванията на испанеца.

Надал обаче веднага си върна аванса с трети пореден пробив, след което приключи първата част със сервис гейм на нула.

В този сет бившият №1 загуби само пет точки в своите подавания и спечели 75% от точките, когато посрещаше (12/16). Той направи девет уинъра и четири непредизвикани грешки срещу 11 за Хачанов, който не пласира нито един завършващ удар.

Във втората част Надал спечели три поредни гейма, за да поведе с 3:1. След това той с лекота удържа аванса си до края, като не даде на съперника нито една възможност за пробив в целия сет. Испанецът спечели 17 от 19-те разигравания след първи сервис, който успя да вкара в цели 70% от случаите.

Надал имаше сериозно предимство и в началото на третия сет. Той спечели първите си две подавания на нула, а в третия и петия гейм пропусна по една възможност за пробив.

След като успя да се справи с трудностите в началото, Хачанов започна да играе все по-уверено и все по-често да притиска съперника.

Той печелеше убедително своите подавания и създаваше доста трудности в сервис геймовете на Надал.

Руснакът имаше четири шанса за пробив, последният от които дори беше с цената на сетбол.

Надал обаче се справи с трудните ситуации, след което спечели по убедителен начин тайбрека, за да сложи точка на спора след два часа и 14 минути.

Испанецът завърши мача с 41 печеливши удара, седем от които директно от сервис, и само с 19 непредизвикани грешки. Хачанов пласира 13 аса и общо 33 уинъра, като направи 35 непредизвикани грешки, шест от които двойни.

Надал впечатли и със страхотната си игра при мрежата, като излезе победител при 17 от 21 излизания (81%). Съперникът му излезе на мрежата 19 пъти, но спечели точката само при десет от тях.

Шест години по-късно двамата отново се срещат в "Ол Ингланд клуб", като този път испанецът печели със 7:6 (6), 7:6 (5), 6:0, за да се класира за осминафиналите. Надал има четири победи без загубен сет в общо пет мача с Мюлер.

"Той е специалист на тази настилка. Притежава един от най-добрите сервиси, прави много добър сезон на трева, представи се силно в "Куинс". Много е агресивен, бърз е и определено ще бъде труден мач за мен", коментира Надал.

Без загубен сет за осминафиналите се класира и поставеният под №7 Марин Чилич. Хърватинът победи Джон Иснър от САЩ с 6:4, 7:5 (3), 6:4. В следващия кръг шампионът от US Open 2014 ще срещне испанецът Роберто Баутиста Агут, който отстрани деветия в схемата Кей Нишикори след успех с 6:4, 7:6 (3), 3:6, 6:3.

Напред продължава и французинът Лука Пуи, който се справи с лекота с полския гигант Йежи Янович - 6:2, 7:6 (3), 6:3.

Източник: dnevnik.bg